Strony - wersja testowa

wtorek, 8 sierpnia 2017

tydzień z lawendą - #5 lawendowa świeca przeciw komarom DIY

Coraz krótsze dni to znak, że koniec lata zbliża się nieubłaganie. Ale póki co cieszymy się pogodą i ciepłymi wieczorami na dworze. Miło jest posiedzieć na tarasie czy balkonie... o ile nie gryzą nas komary! 
Możemy się psikać chemią lub wykorzystać naszą przyjaciółkę lawendę. Jej dodatek zamienia zwykłą świecę w domowej roboty świecę przeciw komarom. 

Tym razem użyłam czystej parafiny, bo zależało mi by żadne brudy i zapachy ze starych świeczek nie dostały się do mojej lawendowej świecy. Możecie oczywiście użyć resztek, jeśli nie zależy Wam na kolorze, a nawet pomieszać świecę białą i niebieską by uzyskać bardziej lawendowy kolor.

Zasada rozpuszczania wosku i tworzenia świecy jest identyczna jak w przypadku mojej świecy w cukiernicy, więc nie będę się zbytnio rozpisywać. 

Pojemnikiem może być praktycznie wszystko. Ja użyłam słoiczka i szklanego pojemnika po świecy z sieciówki (Nie wyrzucaj! Nigdy nie wiesz kiedy się coś przyda!) Możecie pobawić się formą i zrobić świece stojące (takie bez pojemników), używając silikonowych foremek do babeczek lub pojemników po jogurtach. Odrobinę lawendy wsypałam na dno pojemnika. Większe kawałki przykleiłam do ścianek, uprzednio maczając je w wosku. Wszystkie kwiaty, które dodacie gdy nalejecie już wosku, będą pływały po wierzchu. Następnie zalałam woskiem i czekałam aż wosk zastygnie. Jestem mile zaskoczona zapachem. Nie dodałam żadnego olejku eterycznego, a zapach jest zdecydowanie lawendowy i  intensywny. Wizualnie świeczka wygląda naprawdę rewelacyjnie. Co prawda wosk zbyt szybko zastygał i na wierzchu porobiły się małe pęknięcia, ale zawsze można powiedzieć, ze to zamierzony rustykalny efekt. Błam się, że kwiaty lawendy będą się palić, ale tak nie jest. 


Komarów też nie ma. Choć nie wiem czy to zasługa świeczki, czy może poleciały gryźć sąsiada.

3 komentarze:

  1. Świece już robiłam. Używałam właśnie sztucznych zapachów. Są bardzo intensywne. Ale co natura to natura:)
    Ślicznie wyglądają!

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne :)))
    Nadal tylko nie wiem co mam użyć jako knota :|

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...